Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Rynek mieszkaniowy w Polsce – dlaczego młodzi ludzie znajdują się w bardzo trudnej sytuacji?

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi:
Posiadanie własnego mieszkania, nawet niewielkiego, zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze są własnością kogoś innego – właściciel w zasadzie z dnia na dzień może wypowiedzieć umowę, zakazać dokonywania wszystkich zmian w wystroju bądź posiadania zwierząt. Reasumując – nigdy nie jest się u siebie. Kupienie mieszkania jest więc zdecydowanie jedną z najistotniejszych decyzji w życiu. Trzeba mieć to na względzie. W jaki sposób w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?

mieszkanie od dewelopera

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, mieszkania są bardzo drogie, zwłaszcza w większych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, jako że zdecydowana większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Ogromnym zainteresowaniem odznaczają się przeważnie mieszkania niewielkie, chociażby kawalerki Wrocław (promocyjne ceny), gdyż ich ceny są najniższe, a dużo osób, planując nabyć własne M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, jaki nie tak łatwo jest otrzymać, w szczególności jeżeli nie posiada się stosownych zarobków oraz nie ma się stałej pracy. Banki w tym względzie są aktualnie naprawdę bardzo ostrożne, tym samym niektóre osoby muszą kupować mieszkania mniejsze, jako że otrzymują niższą kwotę kredytu. Poza tym, należy pamiętać że kupując mieszkanie od dewelopera (oferty mieszkań deweloperskich) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to oferta dla osób, które nie ukończyły 35 roku życia i wybierają mieszkanie, którego metraż oraz cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.

Sytuacja lokalowa młodych Polaków jest faktycznie zła. Zakup mieszkania wiąże się z poważnym obciążeniem finansowym, a w czasach, gdy dużo osób boryka się z bezrobociem albo nie posiada stałej pracy, a zarobki są naprawdę niskie, otrzymanie kredytu staje się dużo trudniejszym zadaniem, ponieważ banki chcą mieć gwarancję, że kredytobiorca będzie oczywiście potrafił spłacić swoje zobowiązania. Niestety, obecnie również osoby, które ukończyły szkołę i są pełnoletnie zwykle mieszkają z rodzicami. Niekiedy też osoby, jakie zakładając własną rodzinę nie mają alternatywy i mieszkają ze swoimi rodzicami, co nie zawsze jest stosownym rozwiązaniem.