Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Aby wydać płytę warto uważnie obadać szczegóły ofert studiów nagrań

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , , , ,
Wybierając się do studia z zespołem należy uważnie obadać szczegóły ofert studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy początkującymi amatorami, który dopiero stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, czy też jesteśmy zespołem, który odniósł pierwszy sukces, powinniśmy znaleźć odpowiednie dla siebie studio. Dobre studio nagrań powinno dysponować sporą ilością profesjonalnego sprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj udostępnianych instrumentów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście bardzo istotną sprawą jest to, jaką muzykę pragniemy zarejestrować. W przypadku gdy jesteśmy kapelą punkową i chcemy zrealizować nagrania na swoją debiutancką epkę, nie będziemy musieli wydawać dużej ilości pieniędzy na drogie studio. Być może takie podejście nawet nadgryzłoby ideę naszej muzyki. W tym przypadku wystarczy nam porządne omikrofonowanie pieców gitarowych, przynajmniej w miarę jakościowej klasy okablowanie, mikser na dobrych podzespołach i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

Jeżeli natomiast chcemy zrealizować materiał na płytę orkiestry symfonicznej, należy koniecznie pomyśleć o całym przedsięwzięciu, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najwyższej klasy mikrofony, okablowanie, fortepian, być może również perkusję i niektóre inne instrumenty.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do takiej tematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj. One również będą przydatne.

Bardzo ważny jest również nastrój panujący w takim studiu. To niezwykle potrzebne, kiedy mamy możliwość realizować nagrania w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu w trakcie pracy (czytaj więcej na W większości studiów nagrań udostępnia się swoje gitary i wzmacniacze.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Oczywiście wielu instrumentalistów chce nagrywać na swoich gitarach, jednak dobre studio nagrań powinno mieć na stanie różnorodne gitary, piece, minimum jeden foretpian lub pianino, aby każdy, kto nagrywa miał możliwość poeksperymentować z brzmieniem do swoich piosenek, albo miał możliwość domiksować jakieś partie o nieco innej barwie. Największe studia nagrań na świecie to potężne budynki, w których znajduje się wiele pomieszczeń, specjalnie przystosowane kabiny akustyczne, duże sale koncertowe, ale również w studiach tego rodzaju znajdziemy miejsce przystosowane do odpoczynku, czasami może być to nawet gabinety masażu, sauny czy inne atrakcje. Najważniejsze jest jednak naturalnie dobrać takie studio nagrań, jakie spełni nasze aktualne potrzeby i oczekiwania, nie narażając nas na niepotrzebne koszty, które mogą okazać się zbędne.