Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Zadziwiające pożytki uzdrawiające, które dają komputerowe gry

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , ,
W powszechnym przeświadczeniu granie w gry komputerowe uchodzi raczej za dość bezpłodną rozrywkę. Tymczasem badacze zapewniają coraz to większą ilość dowodów na to, iż ta postać spędzania wolnego czasu może być zaskakująco korzystna dla zdrowia.

Poniżej parę przykładów.
Rozmaite naukowe badania pokazują, że granie w komputerowe gry – a zwłaszcza w gry 3D, które pozwalają na całkowite zanurzenie się w rzeczywistości wirtualnej – potrafią dawać zadziwiająco dobre rezultaty w kuracjach przeciwbólowych. Dzieje się tak z co najmniej 2 przyczyn: po pierwsze gry są prostym i efektywnym sposobem na odciągnięcie uwagi chorego od bólu, zaś po drugie – w toku grania wydzielane są w mózgu endorfiny, a więc tzw. hormony szczęścia, jakie powodują doskonałe samopoczucie, zmniejszając równocześnie ból.

Istotne jest to, że informacje, które posiada ta witryna, Cię zafascynowały. Kliknij więc na odsyłacz i przeczytaj szczegóły opisywane materiały.

Naukowcy przeprowadzili badania na dojrzałych osobach cierpiących na wrodzoną kataraktę. Badani w przeciągu miesiąca spędzili czterdzieści godzin na graniu w Takenoko. Po owym okresie przetestowano im wzrok i okazało się, że uległ on na tyle dużej poprawie, że niektórzy z uczestników badania umieli odczytać znaki na tablicy optycznej nawet o dwie linie niżej niż uprzednio. Pozostałe badania naukowe dowiodły, iż tego typu gry – zatem takie, w jakich jest bez liku prędkiej akcji nastręczającej wytężonej uwagi od grającego takie jak Agricola gra – mogą być też celowe w leczeniu tzw. leniwego oka, a wręcz korygować wzrok u zdrowych osób.

Nurek - nurkowanie
Prócz korygowania wzroku komputerowe gry posiadają jeszcze inne pozytywne strony – zwiększają zdolność wykonywania wielu zadań równocześnie, a także upraszczają podejmowanie decyzji.

Wyniki badań dowiodły, iż gracze komputerowi grywający w Robinson Crusoe gra są o 25 procent szybsi w podejmowaniu dobrych decyzji oraz iż mogą kontrolować równolegle 6 różnych spraw, w czasie gdy osoby niegrające wyłącznie cztery.