Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Tanie oraz wygodne wysyłanie paczek kurierem Sprawdź na ten temat

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , ,
Opcji jest parę: Poczta, firmy kurierskie, paczkomaty lub niedrogie serwisy Brokerów kurierskich. Jeszcze do niedawna najbardziej rozpowszechnione było wysyłanie paczek pocztą. W owym celu należało przejść się do placówki pocztowej i nadać paczkę w tak zwanym okienku – często po krótszym albo dłuższym oczekiwaniu w „ogonku”. Jednostki, które zdecydowały się na przesyłkę kurierem miały 2 możliwości. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym kurier nadjeżdżał, wypisywał list przewozowy a także fakturę i pobierał opłatę. Względnie nadawca mógł sam nadać paczkę w siedzibie jednostki kurierskiej.

Współcześnie każdy kto ma do posłania paczkę, szczególnie jeżeli jest osobą prywatną, może skorzystać z oferty serwisów pośredniczących i ułatwiających zamawianie kuriera. Kilka lat temu pojawiły się pierwsze serwisy wirtualne tak zwane platformy wysyłek (tu szczegółowy regulamin Patron Service). Dziś bardziej znane określenie to agent kurierski. Ich najogromniejszą zaletą jest cena wysyłek, dużo mniejsza aniżeli bezpośrednio w jednostce kurierskiej, a częstokroć również mniejsza aniżeli na poczcie. Drugą ich główną zaletą jest łatwość z jaką można zamówić kuriera – przez internet.

paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com

Każda platforma przesyłek to przede wszystkim – z punktu spojrzenia klienta – strona internetowa, jaka umożliwia szybką ocenę przesyłek oraz dobór oraz zamówienie kuriera online. W jaki sposób wygląda to kroczek po kroczku? Odwiedzamy witrynę wyselekcjonowanego serwisu: Podajemy w formularzu dane dotyczące paczki: waga, wymiary. Definiujemy w formularzu opcjonalne usługi ponadprogramowe, np. ubezpieczenie przesyłki. Dostajemy wycenę paczki jak też listę dostępnych usług – w przypadku kiedy jeden broker ma w ofercie usług więcej niż jednej firmy kurierskiej – selekcjonujemy po czym zatwierdzamy wycenę. Przekazujemy dane nadawcy, a więc adres z którego przesyłka będzie przesyłana. Przekazujemy także dane odbiorcy, zatem adres, na który przesyłka ma zostać dostarczona.

Weryfikujemy poprawność danych i akceptujemy zlecenie, i zostajemy przekierowani do płatności online. Dokonujemy opłaty z naszego banku i automatycznie powracamy ponownie na stronę serwisu kurierskiego. Dostajemy do wydruku list przewozowy. Zależnie od systemy danego brokera kurierskiego list przewozowy albo tzw.

W sytuacji, gdy musisz zbadać tę problematykę także od innej strony, zobacz więcej na portalu (https://www.leaderlogistics.pl/uslugi/transport-miedzynarodowy-drogowy/), ponieważ on również ją przedstawia.

etykieta odwiedź ten portal www.rathgeber.pl/ ciekawe źródło informacji wysyłana jest mailem lub do wydruku bezpośrednio ze strony internetowej. Czekamy na kuriera. Na stronie możliwe jest śledzenie przesyłek w Patron Service.