Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jak Polacy spędzają wolny czas?

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , ,
Wolny czas Polaków jest głównie bierny, spędzany w domku. Jest to następstwem hierarchii wartości promującej rodzinę jak też familijne spędzanie czasu, co ośmiela do wspólnego oglądania TV bądź biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W naszej ojczyźnie nie przyjęło się do tej pory czynne spędzanie czasu z familią, jak np. wspólne uprawianie sportu. Natomiast korzystanie z propozycji kulturalnej (np. wspólny wypad do kina lub teatru) czy wyjście do domu restauracyjnego jest swego rodzaju przejawem luksusu – dla wielu rodaków jest jeszcze nazbyt drogie. Stąd większość Polaków spędza wolny czas w fotelu trzymając w dłoniach program TV.Dlaczego dobrze jest być aktywnym? W obecnych czasach mamy coraz mniej czasu wolnego, natomiast napięcie i przemęczenie dodatkowo zniechęcają nas do ponadprogramowej działalności fizycznej po pracy. Jednak biorąc pod uwagę jak korzystne dla naszego zdrowia psychicznego oraz cielesnego jest czynne spędzanie wolnego czasu, musimy odnaleźć atrakcyjną dla nas, oczywiście należycie dobraną jak też dopasowaną do wieku, potrzeb oraz stanu zdrowia aktywność. Poniżej przykłady.

Golf. Doskonałe wyjście, aby spędzić czas na świeżym powietrzu oraz skupiając uwagę nad precyzją uderzenia – zapomnieć o kłopotach w pracy bądź w szkole.

Jeśli uważasz, że nie znajdziesz w sieci niezwykłych informacji, to przekonaj się sam (http://www.galerialucznik.pl/pl/menu/agd/agd-do-domu/odkurzacze-743.html) treści, gdyż można by w nich przeczytać ważne dane na pasjonujący Cię temat.

Możemy w ten sposób nie wyłącznie wypracować mięśnie, ale również odchudzić się. Nie bój się, iż zaczniesz wyglądać niczym kulturysta, do tego trudna droga i nie wystarczą trzy wizyty na siłowni w tygodniu. Zabawa w parku. Wystarczy po prostu wyjść z budynku oraz wziąć ze sobą piłkę, a potem użyć własnej fantazji, żeby spędzić wspaniałe chwile z najbliższymi (małymi a także dużymi). Rower. Jest to kapitalna propozycja na letnie miesiące. Wyprawy rowerowe to kapitalne rozwiązanie na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodziną, podziwianie pejzażów, z dala od miejskiego zgiełku. To doskonały trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Siłownia – możliwy bez względu na aurę.

Jeśli lubisz spędzać czynnie czas na świeżym powietrzu oraz zwierzęta są Ci szczególnie bliskie, wyjdź na przechadzkę z psem, a jeśli to Ci nie wystarcza spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Kiedy faktycznie lubisz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu wodnych sportów. Mamy do doboru: surfing, narty wodne.